Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistůFotogalerie
Na konci dubna se konalo školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, kterého se účastní žáci od 4. do 9. ročníku a které má dvě disciplíny, a to test z pravidel silničního provozu a jízdu zručnosti, tu pro svoje mladší spolužáky tradičně chystají žáci 9. ročníku, kteří zároveň fungují při soutěži jako rozhodčí na překážkách, kde hlídají čistý průjezd překážkami. V průběhu soutěže se za chyby přidělují trestné body, ten, kdo získá nejméně trestných bodů, vítězí.
Ti nejlepší pak naši školu reprezentují na oblastním kole v Klatovech, letos to byli v mladší kategorii Tereza Šimková, Sára Lišková, Daniel Skala a David Tumpach, ve starší pak Elena Šlaisová, Natálie Němcová, Tomáš Duchek a Matěj Biroš. V Klatovech už jsou čtyři soutěžní disciplíny, a to kromě jízdy zručnosti a testu z pravidel silničního provozu, je to ještě jízda po dětském dopravním hřišti a obávané poskytování první pomoci. Dobrého výsledku dosáhli žáci starší kategorii, kteří obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, které se koná v Plzni. Navíc Elena Šlaisová a Matěj Biroš byli vyhlášeni jako nejlepší dívka a nejlepší chlapec, když získali nejméně trestných bodů po splnění všech čtyři disciplín.