Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeFotogalerie
V pondělí 6. prosince navštívil naši školu Mikuláš se svojí družinou, nechyběli čerti ani andělé. V kostýmech se jako vždy skrývali žáci 9. ročníku. 
2. třída: "V pondělí 6. prosince zavítal do naší třídy Mikuláš se svoji družinou, kterou tvořili dva andělé a početná horda čertů a čertic. Na jejich příchod se druháčci pečlivě připravovali. Učili se básničky a písničky a také si vyrobili papírové čertovské loutky. Při hodinách čtení jsme se čertovské tématice také věnovali a přečetli jsme si pěkné příběhy. Přišli jsme také na čertovská pořekadla. Například, že čert nikdy nespí, kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou, s čerty nejsou žerty, nemaluj čerta na zeď. I když to vypadalo, že čertů se nikdo nebojí, v pondělí byla téměř ve všech malá dušička.  Hartusící horda pekelníků nahnala mnohým strach. Ukřičenému čertovi jsme museli slíbit, že každý den, ale opravdu každý den, si budeme ořezávat pastelky. Za básničky, písničku, ale také za odvahu, dal Mikuláš naší třídě sladkosti."