Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeFotogalerie
V pondělí 6. června se v sále KSC Měčín uskutečnil pro naše nejmenší školáčky významný den, a to Pasování na čtenáře. Na tuto akci přijala pozvání také paní Boříková, která představovala známou spisovatelku, velikou osobnost literárního světa 19.st., paní Karolínu Světlou. Děti se celý rok snažily, byly pilné, takže velmi úspěšně zdolaly první úskalí českého jazyka: naučily se číst. Jako společná četba posloužila kniha od současné spisovatelky Lenky Rožnovské Víla Větrnka. Žáčkům se velmi líbí a je nejen zdrojem zábavy, ale i poučení. Toto pondělní odpoledne se neslo ve znamení srdečnosti, zájmu a dobré pohody. Myslím, že naši prvňáčci (a nejen oni) budou mít hezké vzpomínky.