Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Polytechnické centrum v Klatovech

Polytechnické centrum v KlatovechNěkolik tříd naší školy navštívilo polytechnické centrum na střední průmyslové škole v Klatovech, 13. prosince to byla 8. a 9. třída, 20. prosince 3. třída a 1. února 6. a 7. třída.
Střední průmyslová škola Klatovy dokončila na jaře 2022 projekt s názvem Polytechnické centrum SPŠ Klatovy. V rámci projektu došlo k vybudování moderního zázemí pro zájmovou a neformální výuku technických a přírodovědných oborů pro děti mateřských škol a žáky základních škol, a to tak, aby tyto děti a žáci získali teoretické a praktické znalosti a dovednosti v těchto oborech. Centrum je vybaveno interaktivními tabulemi a nejrůznějšími didaktickými hrami. Pro nejmenší děti jsou zde například magnetické kreslící tabulky, různě barevné kostky, rozličné geometrické tvary, dechová hra Turbino. Z didaktických her pro větší děti jmenujeme kuličkové a skákací dráhy (BoomTrix a jiné), dřevěné hodiny, hry s ozubenými kolečky, malé dílničky, elektronické hry Voltík, dvojramenné váhy pro procvičování velmi jednoduchých počtů či přenosné mikroskopy. Pro malé programátory jsou tu programovatelné puky VEX 123, pro ty největší pak stavebnice VEX GO. Pro děti se zájmem o elektřinu jsou zde různé stavebnice Merkur. Tyto didaktické hry rozvíjí jemnou motoriku dětí, prostorové vnímání, strategické myšlení, představivost a mnoho dalšího.