Úvod > Základní škola > Zprávy > První ročník

První ročník

Fotogalerie
Od září, kdy do první třídy nastoupilo sedm prvňáčků, uběhlo už spoustu času. Co se děti už naučily? Co už umějí? Je toho už opravdu hodně. Prvňáčci se totiž musí naučit i to, co jejich starší kamarádi už umějí. Například jak se tráví přestávky, jak se připravovat na vyučování, co se dělá, když vyučování končí, prostě musí nasát atmosféru školy. A pak se učí číst psát a počítat. Dalo by se tedy říci, že vlastně toho mají na práci asi ze všech žáků nejvíce.
Všechno to učení probíhá formou hry, protože hra je pro takto malé děti důležitou motivací. Pokud počasí dovolí, učí se prvňáčci co nejvíce venku a učení doplňují pohybem, protože pohyb je pro děti, ale i pro nás dospělé, velmi přirozený a pro učení i velmi důležitý.
Rádi tvoří, tančí a zpívají, počítají a učí se písmenka. Učí se také společnému soužití se třeťáky, s nimiž tvoří tým.
Hlavně jsou ale prvňáčci veselí, a to je moc dobře, protože děti veselé mají být.