Úvod > Základní škola > Zprávy > Pythagoriáda

Pythagoriáda

6. 4. 2018 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 6. 7. a 8. ročníku. Žáci řešili v čase 60 minut 15 obtížnějších zajímavých úloh, kde mohli uplatnit logické uvažování, představivost i počtářské dovednosti. Ze 6. ročníku se soutěže zúčastnilo 9 žáků (N. Šindelářová, N. Rážová, K. Němečková, T. Němečková, D. Sopr, N. Šosová, T. Duchková, A. Bendová, Š. Zástěrová), ze 7. ročníku se zúčastnilo 8 žáků (M. Netrval, L. Sigmundová, J. Regnerová, K. Motlíková, L. Motlíková, J. Muknšnábl, J. Tureček, T. Ambrožová), a nejmenší zájem projevili žáci  8. ročníku, soutěžilo jen 5 žáků (K. Sládková, M. Brant, K. Wiedemann, E. Krýzlová, A. Žižková).
Nejlépe si vedli z 6. ročníku Natálka Šindelářová, ze 7. ročníku Matěj Netrval a z 8. ročníku Kristýna Sládková. Úspěšným řešitelem se stala Natálie Šindelářová a postupuje do okresního kola v Klatovech. Blahopřejeme.