Úvod > Základní škola > Zprávy > Akademie řemesel

Akademie řemesel

Ve středu 8. listopadu jsme se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili Akademie řemesel v kulturním domě v Klatovech. Když jsme vešli do kulturního domu, viděli jsme pestrou škálu škol a oborů, mohli jsme si nechat nalakovat nehty nebo udělat masáž rukou. Měli jsme spousty možností na vyzkoušení, jako nechat si udělat účes, namočit ovoce do čokolády a ochutnat, přebalit miminko apod. Chlapce zaujala střední škola Blatná obor počítačový programátor, Střední odborná škola Sušice s oborem zedník nebo opravář zemědělských strojů, dívky zase Střední zemědělská a potravinářská škola Klatovy s obory cukrář nebo kuchař - číšník, střední škola Strakonice s oborem obalová technika, střední škola Sušice s obory kadeřník nebo cestovní ruch. Všechny pak zaujala Střední škola sportovní a podnikatelská v Plzni. Přesto se spousta z náš ještě rozhoduje. myslím, že si všichni prohlídku moc užili, každý si něco odnesl ať názor, zájem o školu nebo jen letáčky.

Věra Šnebregerová, 8. ročník