Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Beseda s pracovníky věznice

Beseda s pracovníky vězniceDne 21. 3. se ve škole žáci druhého stupně zúčastnili besedy v rámci preventivního programu kriminality s pracovníky věznice na Borech v Plzni. Do školy přijel speciální pedagog Ing. Jan Marek a pan npor. Bc. Jiří Krzák. Žáci se seznámili se sktrukturou fungování věznice, s personálním zajištěním a s nápravným programem, který je sestaven pro každého odsouzeného. Důležitá informace pro všechny byla, že drtivá většina vězňů má pouze základní vzdělání. Maturitu má pouze malá část vězňů. Ve věznici si ale mohou například vzdělání dokončit. Velká část přednášky se řídila na základě jednotlivých dotazů dětí, například, jak často dochází k útěkům, pašování předmětů do vězení, jaké známé osobnosti byly vězněny, nejmladší odsouzení, vzpoury ve věznici.