Úvod > Základní škola > Zprávy > Bioplynová stanice v Měčíně

Bioplynová stanice v Měčíně

Ve čtvrtek 5. října navštívili žáci 8. ročníku bioplynovou stanici v Měčíně, kde jim průvodcem pan Havlík, kterému chceme poděkovat za ochotu s jakou nás stanicí provedl a vše vysvětlil.

"Ve čtvrtek 5. října se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do bioplynové stanice v Měčíně. Zde nám pan Havlík vysvětlil, jak se vyrábí metan a z metanu následně energie. Ukázal nám, jak se míchá jímka. Prozradil nám, že celá bioplynová stanice a vše co k ní patří, byla vybudována v roce 2012 a stála 90 miliónů korun. Výroba jednoho kilowattu elektřiny stojí 4,50 Kč. Na závěr prohlídky nás pan Havlík vzal do strojovny, kde nám ukázal motory, které pohání generátor na výrobu elektřiny. Myslím, že tato exkurze byla pro všechny velmi naučná."

Věra Šnebergerová, 8. ročník