Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Exkurze do Prahy

Exkurze do PrahyV pátek 29. září 2023 se uskutečnila exkurze žáků 5., 7., 8. a 9. ročníku do Prahy. Nejprve navštívili Národní muzeum na Václavském náměstí, kde si během dvou hodin prošli téměř celou expozici, viděli tak evoluci života na Zemi, historii architektury nebo například velkou sbírku minerálů a hornin. Muzeum bylo nedávno otevřeno po celkové rekonstrukci, expozice jsou nově upraveny, některé jsou interaktivní, často využívají digitální technologie a umožňují tak návštěvníkům moderní zážitkovou prohlídku. 
Další částí exkurze pak byla procházka historickým centrem města, přes Václavské náměstí ulicí Na Příkopech došli kolem Prašné brány na Staroměstské náměstí, kde si prohlédli odbíjející Orloj, pak pokračovali Starým Městem na Karlův most.

Exkurze se uskutečnila v rámci realizace projektu OP JAK