Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Hudba ve filmu

Hudba ve filmuFotogalerie
V pondělí 11. února 2019 se konal v sále KSC v Měčíně hudební pořad na téma filmová hudba. Na akci za námi přijeli i žáci ze základní školy v Předslavi.
"V pondělí 11. února k nám zavítali čtyři velice nadaní hudebníci, aby nám svým programem zpříjemnili návrat do školy z jarních prázdnin. S sebou si přivezli klavír, baskytaru, bicí a spoustu známých písniček, které mnozí z nás znali díky nejrůznějším filmům. Krásně nás provedli hudbou od divadla, přes operu, operetu, muzikál až po novodobé filmy a pohádky. Se zpěvačkou Radkou jsme si tak mohli zazpívat například A pohádky je konec z pohádky Nesmrtelná teta nebo Sladké mámení k nejúspěšnějšímu filmu 20. století – S tebou mě baví svět. Myslím, že pořad si užili všichni – jak učitelé, tak i žáci. Asi mě začíná mrzet, že to pro mě bylo letos naposled."

Kristýna Sládková, 9. třída

"V pondělí 11. února 2019 jsme se zúčastnili hudebního pořadu, který se konal v KSC Měčín. Pořad se týkal filmové hudby. Mohli jsme si poslechnout spousty krásných písní, např. Miluju a maluju z filmu Šíleně smutná princezna také Saxánu z filmu o mladé čarodějce."

Věra Šnebergerová, 9. ročník