Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Krajské kolo dopravní soutěže

Krajské kolo dopravní soutěžeV pondělí 22. května 2023 se konalo v Plzni krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, kam postupují vítězové jednotlivých okresních kol. Soutěží se v pěti disciplínách: poskytování první pomoci, jízdě zručnosti, jízdě po dětském dopravním hřišti, testu z pravidel silničního provozu a labyrintu. V labyrintu musí soutěžící vyznačit nejkratší cestu jako cyklista nebo chodec po městě z bodu A do bodu B přesně podle pravidel silničního provozu, cestu vyznačuje fixou do plánku a nemůže se tedy splést nebo porušit pravidla, za to pak hrozí trestné body. Po celou soutěž závodníci dostávají trestné body za chyby, družstvo, které má nejmenší počet trestných bodů, pak vítězí. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Elena Šlaisová, Natálie Němcová, Matěj Biroš, Tomáš Duchek, které ve velké konkurenci obsadilo krásné 5. místo mezi sedmi soutěžními týmy.