Úvod > Základní škola > Zprávy > Návštěva knihovny

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 jsme se my, žáci 8. ročníku , zúčastnili prohlídky výstavy Skašovské hračky u nás v Měčíně. Naší průvodkyní se stala paní Česáková, jež nás seznámila s historií řezbářského řemesla a výrobou hraček.  Hračky se vyřezávaly ze smrkového dřeva.  Prohlédli jsme si  hračky, se kterými si hráli naši praprarodiče. Když naše prohlídka skončila, každý měl možnost se podepsat do knihy návštěvníků. Potom jsme se přesunuli do knihovny. V knihovně jsme měli možnost dozvědět se spoustu nových informací, např. razítko knihovny je vždy na 17. a poslední očíslované straně, že knihovna za rok pořídí 150 až 200 nových knih a dohromady naše knihovna vlastní neuvěřitelných 9,5 tisíce knih. Myslím, že zajímavou informací bylo i to,  že za 5 let se ztratilo 10 knih a každá kniha se po 30 letech odepisuje a dává pryč. V neposlední chvíli jsme mohli sledovat paní knihovnici při postupu odepisování 50 let staré knihy. A zápisu nové knihy. Postup byl velice složitý, myslím, že pro některé až nepochopitelný. V poslední části nás čekal test.

Věra Šnebergerová, 8. ročník