Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeFotogalerie
Ve čtvrtek 24. června se uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků. Tentokráte se celá akce odehrávala na školní zahradě, v krásně ozdobené zahradní učebně. Sedmnáct slavnostně oblečených žáčků prvního ročníku četlo úryvky z knihy Františka Nepila - Tatínek se vyplatí. Pasování se tentokráte ujala spisovatelka Petra Braunová a tajemný host, Božena Němcová v nádherných šatech. Obě spisovatelky a také paní ředitelka, ocenily čtenářské dovednosti a děti velmi pochválily. Po přečtení slibu, každý prvňáček získal titul čtenář a dostal i krásnou barevnou šerpu na památku. Na závěr byla paní učitelkou Míšou Šustáčkovou oceněna nejen snaha a píle dětí, ale také podpora a pomoc od rodičů. Slavnostní program ukončilo společné fotografování. Děti se také mohly občerstvit a zamlsat si, protože jim rodiče nachystali malé pohoštění. Celá akce měla moc krásnou a příjemnou atmosféru a všem se líbila.