Úvod > Základní škola > Zprávy > Pevnost Boyard

Pevnost Boyard

V posledních předvánočních dnech si dvě družstva 5. ročníku změřila síly v oblíbené soutěží Pevnost Boyard, samozřejmě upravené pro naše poměry. První část probíhala v tělocvičně, kde byly pro děti připraveny netradiční disciplíny, které mnohdy vyžadovaly i odvahu, obratnost a sílu. Zde lépe zabodoval tým Tygrů a získal 5 indicií ke konečnému odhalování hesla. Ve druhé, vědomostní části, si také družstvo Predátorů polepšilo. Lovení indicií ze slizu, luštění morseovky, pantomima… To vše děti nadchlo, no v případě slizu se někteří museli značně překonat. Nakonec ale nashromážděním dostatečného počtu nápověd vyluštila heslo obě družstva, a tak zvítězili všichni. Hlavně to byla skvělá zábava.

A protože v době předvánoční bychom neměli myslet pouze na sebe, děti z 5. třídy přilepšily při dlouhé procházce i zvířátkům. Stromek obložený mrkví, jablíčky, kaštany a suchým chlebem jim jistě udělá radost.