Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Poznáváme okolí Přimdy

Poznáváme okolí PřimdyFotogalerie
V pátek 6. září se žáci 6. až 9. ročníku vydali do okolí Přimdy, kde se jim věnoval pan Libor Marek. Nejprve si prohlédli zříceninu hradu Přimda, pan Marek jim vyprávěl o historii, o pověstech, které se ke hradu váží, připojil i několik zajímavostí o tom, jak lidé ve středověku žili a ukázku archeologických nálezů z hradu a jeho okolí. Po malé svačině se pak všichni vydali na zámek Bor U Tachova, kterým je provedla místní průvodkyně.
Celý projektový den se uskutečnil v rámci realizace projektu Šablony II.

"V pátek 6. 9. jsme jeli na školní výlet. Výšlap na Přimdu, náš nejstarší hrad, nám dal docela zabrat. Odměnou nám byl nádherný výhled. Líbil se mi výklad pana Marka o Přimdě. Když jsme byli ve zřícenině vězení podívat se na nejstarší záchod, nebylo mi moc příjemně. Zámek v Boru u Tachova byl také hezký, jen je škoda, že se v něm skoro nic původního nedochovalo. Myslím, že se výlet vydařil."

Tereza Němečková, 8. ročník