Úvod > Základní škola > Zprávy > Projektový den

Projektový den

V pondělí 25. listopadu k nám ráno přišla paní učitelka Kovandová a rozdala nám lístečky. Měli jsme napsat, co se nám vybaví při vyslovení „17. listopad“. V první chvíli mně nedošlo, co je na 17. listopadu tak zajímavého. To že o sametové revoluci a roku 1989 všude psali nebo dávali dokumenty, mi nějak uniklo. Lístečky jsme připíchli na nástěnku. Žáci 4. Až 9. Ročníku se sešli v sedmé třídě, kde jsme zhlédli dokumentární film o 17. listopadu 1989, kdy proběhla sametová revoluce. Vyprávěla to mladá dívka, která toto období prožila. Dozvěděli jsme se o různých demonstracích, byly tam zajímavé střípky jejího života spojené s významnými daty té doby. Ve filmu byly i původní záběry. Po filmu jsme se vrátili do třídy a ve skupinkách pročítali dotazník, který bylo nutné vyplnit k vycestování za hranice. Povídali jsme si o době před rokem 1989, kdy nikdo nemohl říkat, co si myslel. Hrozilo mu zavření. Projektový den se mi moc líbil. Myslím, že každý si z toho něco odnesl. Byla to těžká doba, ve které bych asi nechtěla žít.

Karolína Němečková, Tereza Duchková (8. ročník)