Úvod > Základní škola > Zprávy > Pythagoriáda 2019

Pythagoriáda 2019

4. dubna 2019 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 6., 7. a 8. ročníku. Žáci řešili v čase 60 minut 15 obtížnějších zajímavých úloh, kde mohli uplatnit logické uvažování, představivost i počtářské dovednosti. Ze 6. ročníku se soutěže zúčastnilo 8 žáků (F. Šlajs, M. Stránský, L. Šustáčková, N. Kubíková, V. Svobodová, J. Vlasáková, A. Skalová, K. Vojtová), ze 7. ročníku se zúčastnilo 12 žáků (D. Sopr, J. Němec, K. Holý, N. Šindelářová, N. Rážová, K. Němečková, T. Němečková, A. Šosová, T. Duchková, A. Bendová, Š. Zástěrová, V. Alechko) a z 8. ročníku soutěžilo 8 žáků (M. Netrval, J. Muknšnábl, L. Sigmundová, J. Regnerová, K. Motlíková, L. Motlíková, T. Ambrožová, K. Velkoborská).
Nejlépe si vedli z 6. ročníku Fanda Šlajs, ze 7. ročníku Karolína Němečková a z 8. ročníku Lucka Sigmundová. Úspěšným řešitelem se stala Karolína Němečková a postupuje do okresního kola v Klatovech. Blahopřejeme.
Pythagoriádu řešili také mladší žáci, z 5. ročníku se jí zúčastnili: N. Franková, N. Janotová, O. Klička, J. Krotký, A. Milková, D. Novák, J. Panc, P. Petrželka, Z. Rašpl, M. Rašplová, N. Rážová, A. Šteflíková, N. Vlachová, úspěšnou řešitelkou s 10 body se stala Klára Horová.