Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > S myslivcem do lesa - 1. třída

S myslivcem do lesa - 1. třídaFotogalerie

V pondělí 18. prosince prvňáčci vyměnili školní lavice za zcela jiné prostředí. Vyšli se učit ven, do přírody. Cílem jejich cesty byl krmelec v nedalekém lesíku. Jako průvodce si s sebou vzali myslivce, pana Luďka Vladaře a jeho psího kamaráda Arise. Ikdyž cesta byla pro někoho trošku náročnější, všichni ji nakonec zvládli a dokonce nepoztráceli ani dobroty, které nesli zvířátkům do krmelce. Během pochodu si také děti zopakovaly lesní zvířátka a také to, jak se mají lidé v lese chovat. Po předání dárečků zvířátkům se obdarovaly i děti. Pan Vladař udělal na bezpečném místě malý ohýnek a děti si opekly vuřtíky. Pak je čekal opravdový zážitek. Myslivecký pes Aris nám předvedl, co všechno umí za povely a také jak umí stopovat a donášet aporty. To se dětem moc a moc líbilo. Cesta zpět do školy byla prozářená sluníčkem a protože všude okolo bylo krásně nasněženo, byla vycházka téměř pohádková.