Úvod > Základní škola > Zprávy > Školní výlet

Školní výlet

Dne 13. 6. se uskutečnil náš poslední výlet na základní škole. Zavítali jsme do hlavního města Prahy. Měli jsme namířeno na výstavu ocelových figurín, prolétli jsme Václavské náměstí, protože nás hnal čas. Prohlídka nám začínala v 10. hodin. Figuríny byly zkonstruovány z nepotřebného železného šrotu.  Mohli jsme zde zhlédnout různé postavy z filmů, pohádek, her, ale i modely sportovních aut. Strávili jsme zde 2 hodiny času. Potom jsme se šli podívat na Staroměstské náměstí, na Orloj. Šli jsme přes Karlův most na Pražský hrad, kde jsme obdivovali krásu Prahy. Ve 3 hodiny proběhla výměna stráží, která se nám líbila. Poté jsme se vydali do areálu Hradu, při vstupu jsme prošli bezpečnostní prohlídkou. Náš pohled upoutala katedrála Sv. Víta, kterou jsme celou obešli a opět se vrátili zpět před Hrad. Pak jsme se vydali na zastávku autobusu, který nás odvel domů. Domů jsme se vrátili unavení, ale se spoustou nových zážitků.