Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Staré pověsti české

Staré pověsti českéFotogalerie
Ve čtvrtek 27. května 2021 naši školu navštívil Libor Marek, který k nám jezdí pravidelně se svými programy, tentokrát přijel s programem o starých pověstech českých, projektový den byl určen pro žáky 7. a 8. ročníku, v jeho průběhu si žáci nejprve připomněli některé nejznámější pověsti jako o Čechovi, Krokovi, o Blaníku a další, které znají z dějepisu. Následně pak pan Marek porovnával pověsti s historií, se skutečnými událostmi a osobami, jak je popisují staré kroniky a další historické prameny a postupně se všichni dozvěděli a mohli porovnat, jak se pověsti liší od pravdy, které jsou pravdivější a které zcela vybájené různými autory a kronikáři. Jako tradičně s sebou také pan Marek přivezl ukázky a repliky dobových předmětů.
Projektový den se uskutečnil v rámci realizace projektu Šablony II.