Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Vánoční výlet do Klatov

Vánoční výlet do KlatovFotogalerie
Vánoční výlet do Klatov nebyl jen výletem, ale především návštěvou spolku PODEJ NÁM RUCE. Zde jsme seznámili s milou paní Danou Vachtlovou a její dcerkou Eliškou. Eliška je od narození postižená a nemůže ani běhat ani skotačit tak jako my, ale rozhodně má ráda kontakt, návštěvy jiných dětí a bedlivě naslouchá všemu, co se kolem ní děje. Povídali jsme si společně o Vánocích, o zvycích a tradicích, které neodmyslitelně k Vánocům patří. Co nás všechny ale úplně okouzlilo, byla hra světel a hudby. Zažili jsme totiž SNOEZELEN. Byl to velmi silný zážitek, někteří z nás ho vstřebávali ještě druhý den. Také jsme vyráběli andělíčky pro naše rodiče a sourozence. Bylo to krásné dopoledne. Podařilo se nám propojit svět postižených a zdravých dětí a naše podané ruce jsou zárukou toho, že víme, že pomáhat je moc a moc důležité.

žáci první a druhé třídy měčínské ZŠ s p. učitelkou