Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Výuka v městské knihovně

Výuka v městské knihovněFotogalerie
V pondělí 6. prosince vyrazili druháčci do Městské knihovny v Měčíně. Tentokráte si povídali s knihovnicí, paní Ivetou Česákovou, o adventním čase a o  pranostikách. Slovo pranostika bylo téměř pro všechny slovem cizím a tak bylo třeba zjistit význam. Děti, rozděleny do tří skupin, bádaly ve slovnících cizích slov a to nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se všem třem skupinám podařilo slovo PRANOSTIKA objasnit. A protože se nejlépe vše učí na příkladech, hned jsme nějaké pranostiky vyzkoušeli. Barbora na blátě, Vánoce na ledě, Lucie noci upije, ale dne nepřidá. Advent s sebou přináší různé tradice a zvyky. Děti se samy rozpovídaly o zvycích, které dodržují s rodiči. Asi už málokterá děvčata hází střevícem a zlatá prasátka se nehledají po stěnách. Určitě se ale lidé líbají pod zavěšeným jmelím, zdobí stromeček a pečou cukroví a vánočku. Nakonec si děti vyrobily hezkou a voňavou dekorací z jablíček nebo pomeranče. Naše návštěva byla v knihovně v tomto roce poslední a tak moc děkujeme, že i v této náročné době můžeme do knihovny chodit, bádat tam, povídat si a půjčovat si knihy.  Poděkování patří i paní knihovnicí. Tak šťastné a veselé. Druháčci