Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Den otevřených dveří

Den otevřených dveříV sobotu 8. června se uskutečnil Den Měčínska. Při této příležitosti se konal den otevřených dveří v naší základní škole. Návštěvníci z řad veřejnosti si mohli prohlédnout budovu školy, seznámit se s jejím vybavením. Ve většině tříd byly připravené praktické ukázky, které si mohli návštěvníci vyzkoušet. program byl určen pro malé i velké návštěvníky. Do školy zavítali zájemci jak z řad veřejnosti, tak bývalí žáci, kteří se přišli podívat a zavzpomínat. Většina, hlavně těch starších, svoji školu nepoznávala. Ale i ti, kteří vyšli teprve před několika málo lety, obdivovali, jak se za těch pár let škola proměnila, hlavně v posledních několika letech přibylo mnoho nového vybavení a proběhly z prostředků různých projektů i rekonstrukce tříd.
V přízemí se mohli seznámit s chovem včel, které prezentovali žáci 3. třídy, mohli si prohlédnou běžnou školní třídu. V suterénu v keramické dílně i mohli prakticky vyzkoušet práci s různými materiály, v technické dílně pak práci s mikronářadím. V 1. patře pak v přírodovědné učebně se mohli seznámit se systémem PASCO, který se využívá při výuce fyziky, chemie nebo přírodopisu, byly připraveny ukázky měření – jestli síla magnetu záleží na jeho velikosti, kolik CO2 je v lidském dechu, jak velkým zdrojem napětí je lidské tělo nebo jak funguje lidské oko, největší zájem překvapivě byl o optické mikroskopy. V multimediální učebně, která slouží především k výuce informatiky a jazyků, byla připravena ukázka robotů VEX a 3D tiskáren. S roboty si mohl každý „pohrát“, naprogramovat je a prakticky si tak vyzkoušet, jak vypadá výuka nové informatiky. 3D tiskárny během celé akce tiskly malé kachničky, které si mohli ti nejmenší odnést na památku. V učebně výtvarné výchovy pak mohli malí i velcí společně tvořit. V učebně č. 17 se představil školní pěvecký sbor, který po celou dobu hrál na boomwhackers. Že nevíte, co to je?  Boomwhackers jsou plastové tyče různé velikosti a délky, která se rozezní úderem třeba o stehno a každá hraje jeden tón, pak stačí jen noty a několik hudebníků a můžete zahrát jakoukoliv melodii.
Ve cvičné kuchyni bylo k dispozici malé občerstvení, které předem připravili žáci 9. ročníku a ti ho také nabízeli návštěvníkům. Kromě toho, si zájemci mohli koupit placku s logem na památku. Tematické placky měli i všichni pracovníci školy, aby každý na první pohled poznal, co učí nebo má na starosti.