Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Druháci v městské knihovně

Druháci v městské knihovněFotogalerie
V pátek 10. září se žáci druhého ročníku vypravili do Městské knihovny v Měčíně. Tento školní rok mají pojat jako Velkou výpravu do indiánské země a tak se vydali do knihovny najít si nějaké encyklopedie a knihy s příběhy o Indiánech. Čekalo je však veliké překvapení. Místo paní knihovnice se objevil Indián. Vyprávěl dětem o své zemi, o tradicích a zvycích, dal jim ochutnat i zvláštní pokrmy. Děti se jej mohly vyptávat na všelijaké věci, které je zajímaly. Dozvěděly se například, kdo je to šaman, kde Indiáni bydlí a jak se oblékají a zdobí, co je to totem a komu říkají Bledé tváře. Dětem se toto setkání velmi líbilo a všichni už se teď těší, až se do knihovny opět vrátí a moc si přejí Indiána znovu potkat. Indián se jmenoval Dobré srdce a tak pevně věřím, že k setkání opravdu ještě jednou dojde…