Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Exkurze 8. ročníku do Klatov

Exkurze 8. ročníku do KlatovV úterý 13. června se uskutečnila exkurze žáků 8. ročníku do Klatov, navštívili firmu TVAR, která se zabývá zpracováním dřeva a výrobou širokého spektra výrobků, především pak nábytku, jako jsou židličky, stoly, dětské postele a další, které vyváží do celé Evropy. Průvodcem byl pan mistr, který se stará o chod výroby, představil jim výrobu krok po kroku od sušení surového dřeva, přes opracování až po balení a expedici k zákazníkovi. Poté pokračovali na úřad práce, kde se jim věnovala pracovnice IPS ÚP Klatovy paní Drmolová, která je seznámila s činností úřadu, s tím, co úřad nabízí pro uchazeče o práci. Součástí prezentace byla také informace o volbě povolání, o tom, co vše je dobré zohlednit při volbě střední školy a potažmo i budoucího povolání. Exkurze se uskutečnila v rámci Volby povolání.