Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Den s lesy ČR

Den s lesy ČRFotogalerie
V pátek 23. 6. 2023 se vydala 1., 2. třída společně s mateřskou školou do Luhu, kam jsme byli pozváni na Den s Lesy České republiky. Autobus nás dovezl až na místo a my se vydali do lesů za dobrodružstvím. Než jsme došli k první zastávce s úkoly, vyskočil z lesa hejkal a pořádně děti vylekal. Měli jsme štěstí, žádného velkého zlobiče u nás nenašel, a tak jsme mohli všichni pokračovat. Po lese byla rozmístěna různá stanoviště, kde se děti seznámily, jak to v lese chodí, jaká zvířátka v něm žijí a co všechno je možné z plodů lesa vyrobit. Nejvíce se dětem líbili dravci, které si děti mohli vzít na ruku. Také střelba byla „hustá“. Lesníci byli připraveni i na hladovce a každému dítěti opekli buřta. No a počasí bylo nakonec také docela fajn. Těch pár kapek nám nevadilo a den jsme si moc užili.