Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Exkurze 8. ročníku do Klatov

Exkurze 8. ročníku do KlatovV úterý 28. května se vydali žáci 8. ročníku na exkurzi do Klatov, kde navštívili výrobní závod TVAR, který vyrábí ze dřeva, především židličky do mateřských škol, stoly různých velikostí a další výrobky i na míru a přání zákazníka. Závodem je provedl mistr, který se seznámil se způsobem zpracování dřeva, jak se dřevo obrábí od surového prkna, které přivezou z pily, až po hotový výrobek, který se zabalí a odváží k zákazníkovi. V rámci Volby povolání jim tak představil profesi truhláře. Dále pak exkurze pokračovala na Úřad práce v Klatovech, kde jim pracovnice IPS paní Drmolová představila činnost úřadu práce, a především je pak seznámila s možnostmi dalšího studia po základní škole, seznámila je s různými profesemi, které jsou a jaké jsou obory středních škol v okolí i v Plzni. Debatovala se žáky o tom, jakým způsobem vybírat střední školu, podle čeho se rozhodovat a co vše vzít v úvahu při výběru svého budoucího povolání. Žáci se také mohli seznámit s materiály, kde byly vypsány požadavky na různé profese a předpoklady, které by měl uchazeč o dané zaměstnání nebo profesi mít.