Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Noc s Andersenem 2024

Noc s Andersenem 2024Fotogalerie
Noc s Andersenem je jeden z projektů českých knihoven, který má napomoci rozvoji čtenářství. První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně Tenkrát dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek a plnění různých úkolů. V letošním roce proběhla Noc s Andersenem v pátek 22. března. Do tohoto projektu se pravidelně zapojuje i naše škola. Samotnému nocování předcházela tajná příprava, která probíhala na dvou místech, ve škole a v městské knihovně. Na nástěnce v přízemí školy se objevovaly každý den nové informace a také úkoly. Děti si úkoly plnily a snažily se odhalit tajné heslo, které jim umožnilo vstup na Noc s Andersenem. Program v knihovně připravovala paní knihovnice Česáková společně s velkou milovnicí knížek, s paní Boučkovou. Inspirovaly se výročím spisovatele E. Petišky, který napsal knihu ke krásným obrázkům Z. Millera. Kniha se jmenuje Byl jednou jeden krtek a děti mohly shlédnout krásnou scénku právě s krtkem a myškou. Do knihovny zavítal i samotný pohádkář H. Ch. Andersen, vyprávěl o své pohádce Sněhová královna. K velkému překvapení všech se v knihovně objevila právě Sněhová královna a spolu s ní i postava z této pohádky, malý chlapec Kaji. Večer plný překvapení zakončil lampionový průvod. Nocování ve škole bylo sice trochu tvrdší :-), ale všichni to krásně zvládli a odměnou jim byl odznak a záložka do knihy.