Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy > Školní kolo dopravní soutěže

Školní kolo dopravní soutěžeV pátek 3. května 2024 se uskutečnilo školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, které se účastní žáci 4. až 9. ročníku. Soutěží ve dvou kategoriích – mladší, to jsou žáci 4. a 5. ročníku a starší pak žáci 7. až 9. ročníku. Školní kolo má dvě soutěžní disciplíny – jízdu zručnosti po školním dvoře, kde překážky chystají pro svoje mladší spolužáky žáci 9. ročníku, kteří také během soutěže počítají trestné body při průjezdu překážek. Druhou disciplínou je pak test z pravidel silničního provozu, který žáci vyplňují na počítači. Z obou disciplín se sečtou trestné body a kdo jich má pak nejméně vítězí. Nejlepší dva kluci a dvě holky z každé kategorie pak budou reprezentovat naši školu v oblastním kole v Klatovech.